KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15249136
nr 1524 9136
Else Hermansson
(1900-1997), Sverige
Oljemålning, Signerad, Vårbäck. Olja på duk, 27x22 cm, yttermått inklusive ram: 40x35 cm
Else Hermansson, född 1900 i Tyskland, död 1997 i Stockholm, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 27 februari 2023
kl 20:43:51
27/2 20:36:11
Else Hermansson
Läs mer om Else Hermansson